O mně

Jelikož je tento web převážně o mě, stálo by za to se nějak představit a vysvětlit, jak to se mnou všechno začalo, co mě doprovázelo a v co to dospělo…

Takže bylo nebylo před dvaceti lety, narodila se Tamči, Jirkovi a Honzíkovi ve Vyškově 5. 4. 1988 dcera a sestřička Helena Štěrbová. Již v brzkém věku se projevovaly náznaky hyperaktivity a o poklidném, či tichém dítěti si rodiče mohli nechat zdát… Rostla jsem jako z vody a mojí první bezkonkurenční láskou se stal bez pochyby sport. Zkoušela jsem to v gymnastice, judu, tenise, ale tou mou pravou se stala házená.

Dětská láska

Začala jsem ji hrát za tehdy nově vzniklý klub HC ITS Uherské Hradiště pod vedením Tondy Střelce,strýca Hanáka a strýca Kudra. Bylo to krásné období, které mě připoutalo k házené. Našla jsem tu kamarádky, zábavu a naši byli rádi, že domů chodím unavená a už ne tak hyperaktivní. Éra HC ITS trvala poměrně dlouho. Vyhrávaly jsme turnaj za turnajem, já získávala první individuální ocenění, jezdilo se na soustředění k moři… Někdy v období mladších dorostenek nastal zlom, kdy se HC ITS spojilo s nedalekým klubem Kunovic. Už jsme nebyli sídlištní klub! Tím škončila ta pravá éra strýců a tet, odraných kolen ze zápasů na betonu, sedání do kaluží, éra na kterou vzpomínám nejraději a díky které jsem se dostala tam, kde jsem teď.

Kunovice a první závazné rande s reprezentací

V Kunovicích jsme hrály dorostenecké soutěže. Přišla pozvánka do juniorské reprezentace, která byla také významným mezníkem v mém házenkářkém vzestupu. Studovala jsem gympl a připravovala se na mistrovství Evropy a Světa, které se pro naši kategorii pořádali v ČR. I když  jsme nedosáhli výsledků, které by stály za zmínku, juniorky v čele s výborným trenérem Petrem Babákem (současný trenér HCB Jičín) mi daly hodně! Na MS však přišla první rána, přetržení křížových vazů v koleni a nutná operace, která si vyžádala stopku na půl roku. Do hry jsem se vrátila koncem sezony, kdy si Kunovice vybojovaly postup do házenkářské elity v podobě interligy a mě čekala maturita.

První interligový románek

Tak jsme plné nadšení, odhodlání, iluzí a s nedostatkem zkušeností naskočili v odchovanecké sestavě do toho interligového kolotoče a naše výkony byly sice odpovídající nováčkům soutěže, ale nepostrádali mladistvou dravost, snahu o pěknou házenou a hlavně super partu. I když jsme sestoupily, jsem ráda, že jsme si s holkama splnily velký sen z dětství, že jednou spolu budeme hrát nejvyšší soutěž! Takže Kunovice kvůli finančním potížím sestoupily až do 2. ligy, já měla maturitu a přijetí na vysokou školu v kapse a řešilo se co dál.

Vážná známost HC BRITTERM Veselí nad Moravou

Vzhledem k tomu, že jsem se dostala na školu do Brna, rozhodla jsem se pro nedaleké Veselí nad Moravou, které mi umožnilo skloubit házenou se školou a nabídlo dobré podmínky. Bohužel ještě před začátkem sezony přišly na řadu křížové vazy v druhém koleni. Do hry jsem se vrátila na finále play – off proti Olomouci, které jsme prohrály 3:0 a obsadily nádherné druhé místo a já získala svůj první interligový kov!

Od další sezony jsem se přestupem z Kunovic do HC BRITTERM Veselí nad Moravou stala čistokrevnou Veselskou panenkou a za klub jsem odehrála další dvě velice úspěšné sezony. Tu první jsme získali poslední devítkou mé první zlato a já zažila nejkrásnější sportovní zážitek v mé dosavadní kariéře.

Další a zároveň poslední rok ve Veselí jsme na krk znovu pověsili stříbrné medaile a  přišel čas na změnu.

Nová známost HC Zlín

Po dlouhém a těžkém zvažování a váhání kam dál, u mě vyhrál mladý tým z opět nedalékého Zlína. Jde o dravé mládí, které si dalo společný cíl, a to hrát hezkou moderní házenou a něco spolu dokáza. Já jsem ráda, že můžu být při tom a pevně doufám v to, že se nám to podaří. Zároveň pokračuji ve studiu Právnické fakulty MU, kde bojuju se čtvrým ročníkem a s napětím vyhlížím úspěšné ukončení mého studia. A cíle pro letošní sezonu? Ukázat, že i u nás v ČR se dá hrát házená evropských parametrů, a že spolu s ní přichází úspěchy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.