10 důvodů proč mít v týmu hráčku – matku

Matky – zvláštní živočišná skupina mezi hráčkami. Hrála jsem s nimi ve své kariéře poměrně často. Sedávaly ve přední části autobusu, bavily se o zvláštních věcech, kterým jsem nerozumněla a jedna z nich po mně před zápasem v šatně hodila počuranou plenou !

V týmu byly dost důležité. Přinášely stabilitu, snažili se nás mladé vychovat a při vypjatých koncovkách zápasu to byly většinou ony, které dokázaly zkušenostmi rozhodnout v náš prospěch. Přes to všechno mělo okolí tendenci je podceňovat. A taky si z nich trošku utahovat. Časté byly i dotazy typu, už budeš končit? Vždyť už máš doma děti a tak… Jakoby fakt, že přivedeme na svět další generaci, musel nutně znamenat, že by se mělo něco zásadního směrem ke sportu změnit.

Teď jsem se stala jednou z nich. Přešla jsem do druhého tábora. V autobusu sedávám úplně kdekoli (spokojená, že mi aspoň chvíli nikdo neskáče po hlavě a nestrká prsty do očí), bavím se o těch divných věcech, kterým jsem dříve nerozumněla a samozřejmě si nemyslím, že by se porod potomka měl rovnat ukončení aktivní sportovní kariéry. Právě naopak !!!

Jsem tak nad tím přemýšlela a zjistila jsem, že hráčka matka je vlastně takový veselý balíček speciálních dovedností. Přišla jsem na těchto 10. Ale určitě jich bude daleko víc, vždyť mám zatím jen 10ti měsíční zkušenost 🙂

 1. Hráčka matka neví o tom, že je unavená ! Tak dobře. Rády o úvaně mluvíme a ještě raději se necháme litovat. Ale ve skutečnosti je to to jediné, co nám zbývá. Dítě se nás většinou (čti nikdy) neptá, jak se cítíme, nebo jestli jsme se zrovna dobře vyspaly. Asi po šesti nedělích zjistíme, že se dospíme asi až v důchodu a naučíme se spolehlivě ignorovat, jak se zrovna cítíme.
 2. Hráčka matka nepotřebuje posilovnu ani kondičního trenéra ! Už jste někdy zkoušely nést zároveň autosedačku s deseti kilovým dítětem uvnitř, batoh, slunečník, kabelku a před sebou tlačit kočárek? Jako…z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to lepší trénink než v posilovně, kde děláte jakože cvičíte a samozřejmě, že už jedete minimálně třetí sérii! Pokud se Vám do toho ještě rozbrečí dítě – ideálka – máte to i s kardio.
 3. Hráčka matka je trpělivá ! Uklidily jste věci v pokoji, odskočíte si na záchod a při návratu najdete usměvavé dítě a všechny věci uprostřed pokoje na vééélikánské hromadě? Dítě na vás háže neodolatelný úsměv, za kterým cítíte samochválu – podívej, co všechno jsem zvládlo, když jsi byla pryč! Hráčka matka se velice rychle naučí, že před tím než otevře pusu, bude asi lepší pár hlubokých nádechů. Takže? Konec dvouminutových trestů za kecy na rozhodčí!
 4. Hráčka matka rozšíří hráčskou základnu bez nutnosti kočovat po školách ! Samozřejmě, že naše děti budou hrát házenou ! A budou na každém tréninku !
 5. Hráčka matka nezná bolest! Máme za sebou porod! Koňar v obraně je proti tomu příjemným pohlazením…
 6. Hráčka matka se nevymlouvá. Máte problém s falešnými výmluvami hráček? Nemůžu, musím se učit, jsem nemocná, mamka slaví 50…. S matkou hráčkou se vám to nestane. Naší výmluvou se totiž stala házená. Promiň, zlato, dnes večer musíš hlídat, já nemůžu, musím na trénink. Bohužel, mrzí mě to…
 7. Hráčka matka vám zaplní tribuny! Zůstat sám doma s dítětem může být pro tatínka záhul. Není nic jednoduššího než sbalit děti a ideálně i s celou širokou rodinou dorazit  na zápas. Babičky se o děti postarají a tatínkové si můžou v klidu vychutnat jedno chlazené. Větší poček fanoušků a spousta křiku k tomu zaručeno !
 8. Dorozumívání beze slov. Na hřišti se potřebujeme někdy domluvit bez toho, aniž bychom soupeři něco vyzradily. Hráčka matka umí hravě číst mezi náznaky  a ve znakové řeči svého nemluvněte. Jedno mrknutí a všechno je jasné.
 9. Hráčka matka nechodí pařit před zápasem! ..ani po. Bohužel…
 10. Ale co je nejdůležitější? S hráčkou matkou se budete skvěle bavit! Protože hráčka matka je ochotná pro jeden úsměv udělat téměr cokoli. A to i když je úplně bezzubý…

5 thoughts on “10 důvodů proč mít v týmu hráčku – matku”

 1. Uplne to sedi do naseho tymu, kde je prevaha matek hracek, a je to super, akorat nam tam ta 9.ka nesedi 🙉 pac tam jsou vsechny neskutecne parmenky 😊 jak kdyz clovek “vypusti divokou zver” 🤣 hezky den

 2. vtipné , úsměvné a hodně pravdivé
  Heli pozdrav ze Zlína , ať jste všichni spokojení

Napsat komentář

Your email address will not be published.