Nejlepší hráčka zápasu Ukrajina vs. Česká republika

Helena Štěrbová dala první gól šampionátu, byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu a nastřílela nejvíce branek za český tým, proto naše první otázky směřují právě Heleně.

Helčo, jaká je nálada v týmu po včerejší výhře?

“Nálada je výborná. Všichni si moc užíváme první vítězství na turnaji. Současně s tím je nám ale jasné, že prvníma dvěma body to nekončí. Skupina je vyrovnaná a tak nezbývá než se soustředit na další zápasy, které nás čekají, tak aby se nám vytoužený postup podařil.”

Byla jsi vyhlášena nejlepší hráčkou.. jak se Ti hrálo, nervozita byla?

“Před zápasem bylo z celého týmu cítit spíše očekávání, než nervozita. Všechny jsme byly odhodlané dát do zápasu všechno a hned na úvod ukázat, že to s náma nebude jednoduché. Samozřejmě jsem ráda, že se mi zadařilo a ocenění nejlepší hráčky mě potěšilo, ale ve chvíli po zápase mi spíše překáželo při oslavách a objímání mých šťastných spoluhráček.”

Jaký program na dnešní den trenér naordinoval?

“Na dnešní den byl v první řadě naordinovaný odpočinek, po obědě spánek, tak abychom nasbírali dostatek sil na ten zítřejší kolotoč. Před tréninkem budeme studovat video Norek a na večerním tréninku vyzkoušíme, co naše vedení na Norky vymyslelo.”

Včera večer jste ještě sledovali Norky.. s čím půjdete do zítřejšího zápasu?

“K zítřejšímu zápasu jde říct snad jediné: Zahrajeme si proti olympijským vítězkám, co víc si můžeme přát? Zápas si tedy chceme především užít a plusem bude, když dokážeme ukázat, že česká házená není tak uplně jiný sport než ta norská.”

Rozhovor byl původně zveřejněn na Facebook stránce Házet nás baví.

Leave a Reply

Your email address will not be published.