Nov
18
2010

Sladká tečka za podzimem

Poslední zápas před zimní přípravou, nepříliš povedený zápas z minulého týdne a výzva v podobě (tehdy) nejlepšího týmu Slovenska. Všechno myšlenky, které mě provázeli před zápasem s v té době druhým týmem tabulky. Na naši palubovku zavítaly holky ze Šaly.

Jak  charakterizovat hru Šaly? Většinou tak, jak tu naší. Holky chtějí hrát házenou, běhat a jedná se asi o nejdynamičtější tým z celé ligy. Individuálně jsou opravdu velice dobře vybavené na nohách a nám bylo již před zápasem jasné, že s naším plánem jít do vysunuté, agresivní obrany, hnat to dopředu i dozadu, na palubovce budeme muset padnout a bude nás to stát neuvěřitelné množství sil. Předpokládané se stalo pravdou, zápas to byl jeden z nejnáročnějších a nohy se nám po posledním hvizdu rozhodčího třepaly ještě hodně dlouho, ale stálo to za to! Nejenom, že jsme vybojovali extrémně důležité body, ale zahrály si opravdu dobrou házenou, která nás baví.

První poločas jsme, naproti našim zvyklostem , začali v plné rychlosti a nasazení, dostávali jsme se do šancí skvěle bránili, nenechávali jsme dostat  jejich spojky do rychlosti, chodili na kontakt a šlapalo to tak, jak má. A jak já, coby milovník dobré obrany, říkám – když jde obrana, přijde ostatní. Netrvalo to dlouho a vytvořili jsme se krásný náskok 7mi gólů, o který jsme ovšem zase přišli a o poločase šli do šaten už “jen” plus 3.

Druhý poločas už byl ve znamení, kdo odpadne dřív. Hrálo se opravdu 60 minut a žádný tým nechtěl polevit v tlaku, protože tušil, že právě to by se mu mohlo stát osudným. Šala kousala do poslední sekundy, neustále snižovala náš náskok a my ho bránili. A ubránili. Výsledkem 35:31.

Gólů padlo opravdu hodně. Ovšem nemyslím si, že by to byl výsledek špatné obrany, ale spíše opravdu velkého herního tempa a nasazení. A výhra nad Šalou? Super, přesně to jsme potřebovali a já jsem opravdu moc ráda, že se nám to povedlo a do zimní přípravy jdeme s úsměvem na tvářích.

Written by helenka in: Házená | Štítky:, , ,