Nov
15
2010

Ve víkendovém derby úspěšnější Veselí

Jeden z nejtěžších zápasů nás čekal v sobotu, a to ve veselském pekle. Derby, jehož záznam poskytuje televize Nova Sport, bylo naším předposledním zápasem před Vánocemi, a jak jsem psala v předchozím článku, začátek zimní přípravy jsme si chtěli co nejvíce osladit.

Již před zápasem se podle obdržených branek v dosavadním průběhu soutěže dalo očekávat, že půjde o zápas obran. Veselí začínalo se svou tradiční vysunutou obranou a my zvolili pro nás netradiční zataženou obranu 0-6. Nutno dodat, že Veselí hraje na své palubovce opravdu velice tvrdě, na hranici pravidel, a dle mého názoru jsme měli čest se zatím nejtvrdší obranou interligy. I díky tomu ze začátku zápasu skutečně moc branek nepadalo, pokud někdo přes obrany přece jen přešel, většinou si vylámal zuby na brankářkách, které dokazovaly své kvality. První poločas jsme prohráli o 3 branky, což rozhodně nebyl výsledek na ručník.

Druhý poločas byl už spíše v režii domácích a kdykoli jsme chytli dech, dostali se do zápasu a začali hrát to, co umíme, přišla chyba, která nás z tempa zase rychle sesadila dolů. A jelikož se hrálo proti zkušenému Veselí, které tyto chyby umí velice dobře trestat, bylo vymalováno. V zápase se potvrdilo dlouho známé, a to že tvrdá obrana s Lenkou Černou (proti které vymyslet něco překvapivého pod tlakem obrany je docela kumšt), a trpělivé trestání chyb v koncovce zápasu, které my jsme bohužel udělali, jsou zdrojem úspěchu Veselí na domácí půdě.

Zápas jsme nakonec prohráli 27 : 21. Těch šest gólů docela přesně odráží spoustu práce, která nás ještě čeká, pokud budeme chtít porážet Veselí a ostatní kvalitní týmy na jejich palubovkách. Ovšem máme na to celou zimu plus zbytek soutěže a já věřím, že pokud budeme všichni chtít pracovat, zvládneme to.

Written by helenka in: Házená | Štítky:, ,