Lis
09
2010

Zpátky na vítězné vlně

Tak se nám ten podzim rychle krátí, my pomalu finišujeme a před námi poslední dva zápasy, a ne ledajaké. Po posledních dvou (remíza s Olomoucí a ztráta bodů v Písku) byl pro nás zápas s Mostem velice důležitý. Potřebovali jsme se dostat zpátky na vítěznou vlnu tak, abychom pokud možno se 100% úspěšností zakončili cílovou rovinku, ve které nás nečeká nic jiného, než dva z nejkvalitnějších týmů tabulky.

Soupeř, který nás čekal v neděli odpoledne byl dalším nováčkem soutěže – černí andělé z Mostu. Naše dosavadní bilance s nováčky soutěže mluvila plně v náš prospěch a i dosavadní výsledky dávaly tušit, že favority utkání jsme jednoznačně my.  I přesto jsme první poločas vyhrály pouze o gól. Již tradičně nás trápilo neproměňování, díky kterému si dokážeme zkomplikovat leccos a úplně zbytečně. Do druhého poločasu jsme jednoznačně vletěli lépe  my, obrana nám skvěle šlapala, my sbírali míč  za míčem a vytvářeli si stále větší náskok až na rozdíl 29:21. Obrovskou chybou byly bez pochyby poslední góly poločasů, které skončili v naší bráně. To by se nám skutečně stávat nemělo a nesmí. Jinak si myslím, že jsme Most celkově přehrávali a dokázali uvolňovat všechny hráčky na hřišti. Kdybychom k tomu přidali ještě lepší úspěšnost střelby, jistě by byl výsledek ještě přesvědčivější.

Co možná většinu diváků zaskočilo bylo, že při mostecké hře na dva pivoty, jsme nezvolili obvyklý postup a nezatáhli obranu, ale drželi jsme naši 1-2-3. Výsledkem bylo, že jsme vzadu s Pozi létali jako utržené a občas to mohlo působit až komicky, ovšem výsledkem byli nejen zaskočení diváci, ale i útok Mostu a my tak získávali důležité míče.

Příští týden nás už ovšem čeká soupeř jiného kalibru a to Veselí nad Moravou. Věřím tomu, že se bude  jednat o velké derby od začátku až do konce a myslím, že i o neobyčejně tvrdý zápas, kde budou na obou stranách vidět velmi kvalitní obrany. Zápas to tedy bude se vším všudy a já osobně se na něj docela těším, podobné zápasy jsou výzvou a jsem zvědavá, jak ve veselském pekle obstojíme. Věřím, že si konec naší sezony osladíme, jak se patří, dva body z Veselí by to určitě zařídily.