Týdenní maraton s hořkou tečkou na závěr

Tři zápasy za náma, příspěvek žádný. Docela ostuda. Ale věřte mi, že minulý týden byl tak nabitý, že by mi se mi to málo z vás odvážilo vyčítat.  A proto až teď,  sice se zpožděním, ale přece – informace k tomu našemu celotýdennímu maratonu.

[singlepic id=109 w=320 h=240 float=left] Startovali jsme z lehka, a to v domácím prostředí, na které jsme paradoxně zajížděli v pozici hostí. Jednalo se totiž o naše první pohárové představení, ve kterému jsme nastoupili proti našemu dravému mládí z SCM Zlín. Jelikož s holkama 3x týdně trénujeme, absolvujeme přípravy, společně se proháníme po stadionech i posilovnách, povaha zápasu tomu také odpovídala. Přátelský zápas na rozjezd týdne – ideální a jistě i daleko vítanější, než běhání našich zamilovaných pyramid.

Ve středu nás ovšem čekal soupeř daleko většího kalibru a to mladý a temperamentní Trenčín, který rok od roku “oslabuje” a rok od roku to na sobě nedává znát a vesele šokuje interligu svými dobrými výsledky, kterými si vydobil pověst týmu, který není radno podceňovat a který kouše do poslední sekundy zápasu. Což dokázal i v zápase s námi, kde jsme se opět první poločas nějak ne a ne dostat do tempa, přesto jsme o poločasu šli do šaten s plusem tří gólů. Druhý poločas odpovídal stylu obou týmů – běhalo se nahoru dolů, spousta gólů padala z první, druhé vlny rychlého útoku a ani na okamžik jsme si nemohli být jisti naším vítězstvím. Hrálo se skutečně až do posledních minut, ve kterých jsme Trenčín předčili a vyhráli 33:28 a navázali na naši domácí neporazitelnost.

Prostoru k oslavám a oddychu ovšem nebylo příliš. Hned v sobotu nás čekala cesta na jih Čech za holkama z Písku, které se svými výsledky zatím nejevili velkou spokojenost a chuť si chtěli spravit právě na nás. Podmínky k tomu měli ideální: domácí prostředí, nadějný výsledek ze čtvrteční předehrávky… Ovšem mi žádné pouštění bodů v plánu neměli, což jsme dali znát hned v prvním poločase, kde jsme si vytvořili nadějný rozdíl 7:2. To by ovšem nebyl zápas v Písku, aby nepřišlo nějaké to drama. Písečanky uždibovaly gól po gólu celý zbytek zápasu a náš odstup se menšil a menšil. Nepropadli jsme ale panice – tedy po dobu 45 minut zápasu. Co se stalo potom těžko vyjádřit. Konečný výsledek  – padli jsme o gól. O gól! Strašně naprd. Důvodů proč, by se jistě našlo mnoho a netřeba je jmenovat. Koncovku zápasu jsme jednoduše nezvládli, a to je obrovská škoda, už kvůli tomu, že většinu zápasu jsme měli výrazně navrch.

Písek nám udělil černou tečku za naším týdenním maratonem a sesadil nás z druhé příčky interligy. Tak co teď? Hurá, pěkně šplhat zpátky nahoru, co to půjde a začít můžeme hned v sobotu, kdy čekáme na návštěvu černé anděly z Mostu, kde budeme chtít opět prokázat naše kvality, a také to, že nevydařený zápas v Písku nás nikoli položí, ale nakopne.

2 thoughts on “Týdenní maraton s hořkou tečkou na závěr”

  1. Ahojky, zápas v Písku (ma rozdíl od toho s Trenčínem) jsem neviděl, ale podle komentáře bych soudil: den blbec, zápas blbec. Prostě to se ve sportu stává a právě to je na sportu to pěkné. Takže neva… tedy mně jako fanouškovi ta prohra až tolik nevadí, protože věřím, že to vrátí tým zpět do reality. A řekl bych, že náznaky problémů, byly patrné už v zápase proti Trenčínu.

    Koupil jsem kalendář a musím říci, že Vám to tam všem sluší. Jemně provokativní, decentní, krásné, to se Michalovi a týmu povedlo.

    V dalších zápasech samozřejmě držím palce a doufám, že pro fanoušky sem tam předveďte nějakou pěknou kombinaci (podobně jako v závěru zápasu proti Trenčínu).

  2. Ahojky,
    moc dobře vystihnuto a nezbývá, než plně souhlasit. Co mě ale strašně potěšilo – fanoušek, co nám věří. Moc hezké a super povzbuzení. Že se budeme snažit asi netřeba říkat 🙂 Jinak podobné akcičky bychom samy rády předváděly častěj a určitě to máme v plánu, nás to totiž taky hodně baví a mile rády na tom budeme pracovat 🙂
    Díky moc za podporu

Leave a Reply

Your email address will not be published.