Nov
01
2010

Týdenní maraton s hořkou tečkou na závěr

Tři zápasy za náma, příspěvek žádný. Docela ostuda. Ale věřte mi, že minulý týden byl tak nabitý, že by mi se mi to málo z vás odvážilo vyčítat.  A proto až teď,  sice se zpožděním, ale přece – informace k tomu našemu celotýdennímu maratonu.

[singlepic id=109 w=320 h=240 float=left] Startovali jsme z lehka, a to v domácím prostředí, na které jsme paradoxně zajížděli v pozici hostí. Jednalo se totiž o naše první pohárové představení, ve kterému jsme nastoupili proti našemu dravému mládí z SCM Zlín. Jelikož s holkama 3x týdně trénujeme, absolvujeme přípravy, společně se proháníme po stadionech i posilovnách, povaha zápasu tomu také odpovídala. Přátelský zápas na rozjezd týdne – ideální a jistě i daleko vítanější, než běhání našich zamilovaných pyramid.

Ve středu nás ovšem čekal soupeř daleko většího kalibru a to mladý a temperamentní Trenčín, který rok od roku “oslabuje” a rok od roku to na sobě nedává znát a vesele šokuje interligu svými dobrými výsledky, kterými si vydobil pověst týmu, který není radno podceňovat a který kouše do poslední sekundy zápasu. Což dokázal i v zápase s námi, kde jsme se opět první poločas nějak ne a ne dostat do tempa, přesto jsme o poločasu šli do šaten s plusem tří gólů. Druhý poločas odpovídal stylu obou týmů – běhalo se nahoru dolů, spousta gólů padala z první, druhé vlny rychlého útoku a ani na okamžik jsme si nemohli být jisti naším vítězstvím. Hrálo se skutečně až do posledních minut, ve kterých jsme Trenčín předčili a vyhráli 33:28 a navázali na naši domácí neporazitelnost.

Prostoru k oslavám a oddychu ovšem nebylo příliš. Hned v sobotu nás čekala cesta na jih Čech za holkama z Písku, které se svými výsledky zatím nejevili velkou spokojenost a chuť si chtěli spravit právě na nás. Podmínky k tomu měli ideální: domácí prostředí, nadějný výsledek ze čtvrteční předehrávky… Ovšem mi žádné pouštění bodů v plánu neměli, což jsme dali znát hned v prvním poločase, kde jsme si vytvořili nadějný rozdíl 7:2. To by ovšem nebyl zápas v Písku, aby nepřišlo nějaké to drama. Písečanky uždibovaly gól po gólu celý zbytek zápasu a náš odstup se menšil a menšil. Nepropadli jsme ale panice – tedy po dobu 45 minut zápasu. Co se stalo potom těžko vyjádřit. Konečný výsledek  – padli jsme o gól. O gól! Strašně naprd. Důvodů proč, by se jistě našlo mnoho a netřeba je jmenovat. Koncovku zápasu jsme jednoduše nezvládli, a to je obrovská škoda, už kvůli tomu, že většinu zápasu jsme měli výrazně navrch.

Písek nám udělil černou tečku za naším týdenním maratonem a sesadil nás z druhé příčky interligy. Tak co teď? Hurá, pěkně šplhat zpátky nahoru, co to půjde a začít můžeme hned v sobotu, kdy čekáme na návštěvu černé anděly z Mostu, kde budeme chtít opět prokázat naše kvality, a také to, že nevydařený zápas v Písku nás nikoli položí, ale nakopne.

Written by helenka in: Házená | Štítky:, , ,