Říj
24
2010

Zlín poprvné nerozhodný

Další v řadě z kvalitních týmů, které nás v říjnu čekali, byla z minulého ročníku bronzová Olomouc. Tým kvalitních hráček se zahraničními zkušenostmi (Fabíková, Polášková), nadějným mládím a sehranou osou, která nastupuje v podobné sestavě už několik let. I když se dámy z Olomouce momentálně pohybují v dolní části tabulky, čemuž vděčí i nepříjemnému losu ze začátku sezony, není pochyb, že se jedná o kvalitní tým, který bude, dle mého názoru, do konce roku šplhat po příčkách tabulky výš a výš.

img_0248 My jsme po našich senzačních dvou bodech v Michalovcích nešli do zápasu s ničím jiným, než se záměrem získat plný bodový zisk, pokračovat v trendu domácí neporazitelnosti a potvrdit dobrou formu. Olomouc ovšem také nepřijela jen tak na výlet, což nám dala jasně pocítit hned v prvním poločase zejména svou agresivní zataženou obranou, na kterou my ne a ne najít recept. A pokud jsme skulinku našli, obranu přehráli a dostali se do gólových šancí, velká část našich střel končila mimo bránu, nebo v rukou Baruš Raníkové, která v zápase dostála své reputaci a volný prostor v bráně člověk málem hledal mikroskopem.

img_0274 Co se týče průběhu zápasu, tak to v prvním poločase vypadalo, jakoby se na nás podepsal hrací čas v nekřesťanských 11 hod. Přišlo mi, že jsme se nemohli dostat pořádně do tempa a z předností, které nás zdobí nejvíce, jsme nedokázali těžit tolik, kolik bychom chtěli. Výsledkem toho bylo, že jsme o poločase tekli o 4 a do druhé půle šli s jasnou vizí – dohnat, otočit a hlavně – začít pořádně běhat.

img_0326 Druhý poločas začínal přece jen už něco po půl dvanácté, a hned potom, co vysvobodili uvězněnou Verču Hejtmánkovou ze záchodu, jsme na to vletěli a ukrajovali z 4 gólového manka branku za brankou. Jakmile jsme se dostali na kontakt následovala spousta šancí a neproměněných příležitostí z naší strany.  Není pochyb, že zápas byl boj obran a kdo chtěl vyhrát, musel využít každé šance, která se mu naskytla. A tudíž při množství našich zahozených šancí, můžeme být rády za konečných 23:23, za které vděčíme hlavně naší obraně.

img_0466 Ačkoli Olomouc zastavila naši spanilou jízdu, z druhého místa v tabulce nás nevyhnala a o neporazitelnost nás nepřipravila. Do jara zlepšíme koncovku, že ani Baruš v bráně nás nevychytá, vrátíme jim to na jejich půdě a ty body si odvezeme oba.

Několik fotek ze zápasu najdete v mojí galerii. Další pak u bratra na Flickru.