Veselí se s Pohárem EHF loučí

Aspoň krátká oficiální zpráva ze včerejšího výborného zápasu se smutným koncem…

Dobrý výkon podaly házenkářky Veselí nad Moravou proti ruskému týmu HC 53-Moskva. Přesto ale nedokázaly ani v odvetě zvítězit a do dalšího kola postoupil jejich soupeř.

HC Britterm Veselí nad Moravou – HC 53 Moskva 24:28 (15:11)

první zápas 21:29, postupuje Moskva

Z prvního utkání v Moskvě si Veselí přivezlo osmibrankovou prohru, která příliš nadějí do odvety nedávala. Veselí bylo v prvním poločase lepším týmem, dobrou obranu podpořila brankařka Černá a tak v bouřící hale dokázalo odskočit až na šestibrankový rozdíl. Bohužel ještě do poločasu Moskva snížila na 15:11.

Ve druhé půli se již naplno projevil největší problém domácích, kterým je jejich úzký kádr a soupeřky otočily skóre. Nakonec zvítězily hostující hráčky o čtyři branky a stvrdily tak svůj postup do dalšího kola.

Branky Veselí: Handlová 8/4, Fleková 5, Štěrbová 5/1, Chmelařová 3, Zvoničová 2, Kočí 1

Nejvíce branek Mosky: Dronina 8, Antipina 5, Širočenko 4, Arovina

Sedmimetrové hody: 7/5 – 9/7. Vyloučení: 4 – 5. Rozhodčí: Pandzić, Mosorinsky (SRB). Diváků: 500.